spisek żarówkowy nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności

Obrazek użytkownika Świetobor

Dlaczego wciąż psują się nasze telefony, drukarki, komputery, samochody? Albo dlaczego w rajstopach nagminnie „lecą oczka"? W ogóle dlaczego wszystkie dzisiejsze produkty tak szybko się psują? Z tego samego powodu, dla którego już 90 lat temu powstał kartel producentów żarówek. Kartel, który uzgodnił, że wszystkie żarówki na świecie mają działać o wiele, wiele krócej...
Produkcja bez granic potrzebuje konsumpcji bez granic. Już wiek temu przestaliśmy produkować rzeczy tylko po to, żeby zaspokoić nasze potrzeby. Produkujemy dla samego produkowania -- „bo to napędza gospodarkę", „bo dzięki temu wzrasta światowe bogactwo". Ten system opiera się na trzech filarach: 1) planowane postarzanie produktów, 2) reklama, 3) zaciąganie kredytów na wciąż nowe dobra.
Film, który gorąco polecamy odkrywa kulisy spisku żarówkowego -- pierwszego udokumentowanego planowanego postarzania produktu.
Prawie wszystko co dziś kupujemy ma się popsuć szybciej niż się nam wydaje. W drukarkach instaluje się specjalne czipy, które blokują sprzęt, po wydrukowaniu określonej ilości stron. To nic, że nasz sprzęt wciąż jest sprawny, czip decyduje o tym, że drukarka po wygaśnięciu gwarancji... „udaje" zepsutą. Sami zobaczcie:

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)