Gdy Warszawę zwano Paryżem Północy

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Notka

Polska kinematografia animowana uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Świadomość tego faktu jest tym przyjemniejsza gdy widz ma do czynienia z pięknem przedwojennego budownictwa.

Mimo wieloletniego procesu likwidacji wytwórni państwowych nawet obecnie ma miejsce wiele produkcji wybitnych. Wciąż zdarzają się perełki, takie jak choćby: “Katedra” Bagińskiego, czy też nagrodzony Oscarem “Piotruś i Wilk” autorstwa Suzie Templeton. Czy “Warszawa 1935″ stanie między nimi?

Ten film jest niezwykłym projektem – twórcy filmu poprzez animację w technologii 3D odtworzyli Warszawę z okresu przedwojennego, realistycznie i wiernie odwzorowując ulice, budynki, pojazdy i charakterystyczne punkty naszego miasta. Projekt pochłonął 3 lata wytężonej pracy w którą zaangażowana była między innymi firma Newborn, od początku działająca bez większego rozgłosu, tak aby efekt końcowy był jak najbardziej zaskakujący. Dzięki nim cała dawna świetność Warszawy znów odżyje.

“Warszawa 1935″ to realizowany od niemal czterech lat przez studio efektów specjalnych Newborn film krótkometrażowy, który po raz pierwszy pokaże widzom stolicę Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Film przeniesie nas na ulice miasta, przedstawiając dokładnie odwzorowaną architekturę przedwojennej Warszawy. Merytoryczną podstawą dla rekonstrukcji cyfrowej były fotografie dostępne między innymi w Archiwum Państwowym Miasta Stołecznego Warszawy. Dodatkowo przygotowanie filmu wsparł Projekt Centrum Informatyczne Świerk, realizowany w ramach Narodowego Centrum Badań Jądrowych.
(...)

http://dobrastronapolski.pl/2013/04/05/paryz-polnocy-czyli-warszawa-1935/

Brak głosów