Strona 1 z 1

Nieposłuszeństwo obywatelskie

: ndz sie 01, 2010 2:17 am
autor: Blogmedia24.pl
Ania Mieszczanek zaproponowała tekst protestu, jutro (1 sierpnia) bedzie wrzucony na petycje, wchodzicie w propagowanie akcji?

Deklaracja Obywateli - wersja na petycje.pl

Państwo nie służy Obywatelom. Politycy zapomnieli, że są na swoich miejscach z naszego wyboru. To groźne. Państwo trzeba w końcu naprawić.1. Godzę się na istnienie państwa.

2. Godzę się na finansowanie tego państwa z moich, Podatnika, pieniędzy.

3. Godząc się na to, wyznaczam państwu zadanie: ma mnie chronić przed zewnętrznymi wrogami, a wewnątrz ma tworzyć ramy – przede wszystkim gospodarcze - dla godnego życia zwykłych obywateli. Gospodarka jest po to, żeby ludzie lepiej żyli.

4. Wymagam od państwa, by liczyło się z moją opinią

5. Wymagamod państwa, by zaprojektowało taki system podejmowania decyzji, który by uwzględniał moją opinię i opinie innych dorosłych Obywateli – obojga płci na równi.

6. Wymagam od państwa - by uznało istnienie różnych opinii i traktowało je jako równorzędne – wymagające uzgodnienia, a nie partyjnych przepychanek, zależnych od siły tego, kto się przepycha.

7. Wymagamod państwa - ponieważ rozumiem, że opinie często bywają sprzeczne – by zaprojektowało skuteczny sposób dochodzenia do uzgadniania rozwiązań, uwzględniających sprzeczne a nawet wykluczające się opinie.

8. Wymagamod państwa, by przestrzegało jasnych i zrozumiałych dla zwykłych obywateli reguł: nie kłam, nie kradnij, nie marnuj nie swoich pieniędzy, mów i pisz prawo tak, żeby zrozumiał cię zwykły człowiek..9. Jeśli państwo

- ukrywa przede mną prawdę i dezinformuje mnie - tak jak w sprawie katastrofy smoleńskiej czy w sprawie deficytu budżetowego;

- uczestniczy w rywalizacji wybranych przez obywateli reprezentantów, zamiast zachęcać do współdziałania i wzajemnego szacunku ;

- toleruje przekręty i rozkradanie wspólnego majątku;

- nie dba o mnie, tylko tworzy kolejne bariery dla spokojnego rozwoju;

- zamyka oczy na rzeczywiste problemy społeczne;

- podejmuje bez mojej zgody wojny

ja - Obywatel – cofam moją zgodę na istnienie takiego państwa.10. Cofam także moją zgodę na jego finansowanie.

11. Prawo wymaga ode mnie finansowania Państwa.Będę więc nadal płacić podatki.Jednocześnie jednak, poinformuję Premiera i Prezydenta, że nie zgadzam się, by moje podatki finansowały państwo, które nie służy Obywatelom.Mailem prześlę niniejszą deklarację na adres: kontakt@kprm.gov.pl; listy@prezydent.pl

12. Jako Obywatel, oczekuję od Pana Premiera i Pana Prezydenta konkretnej odpowiedzi, opisującej jakie działania podjęli dla natychmiastowej naprawy wymienionych w pkt. 9 uchybień wobec państwa i jego Obywateli. Plany wieloletnie i kolejne obietnice nie są odpowiedzią na moje pytania. Jako Suweren, żądam planu konkretnych działań z podaniem terminu ich realizacji.


Anna Mieszczanek

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

Elżbieta Szmidt

kontakt@blogmedia24.pl

http://blogmedia24.pl/node/34215

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

: ndz sie 01, 2010 5:24 pm
autor: Blogmedia24.pl
gdyby tu ktokolwiek zajrzał i zechciał cokolwiek zrobić w temacie,

podaje linka do petycji


http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5609

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

: pn sie 02, 2010 9:03 am
autor: Kuki
petycja jest bardzo dobra. mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy.
mamy taką fajną mewę jako symbol nieposłuszeństwa obywatelskiego. muszę poszukać.
może się przyda.
dzięki.

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

: pn sie 02, 2010 10:02 am
autor: Kuki
wrzucę link do petycji do rotatora.

Obrazek

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

: wt mar 29, 2011 1:28 am
autor: wp
nie ma nas za wielu nieposłusznych

Re: Nieposłuszeństwo obywatelskie

: wt sie 16, 2011 1:10 am
autor: falcon1958
Czytając tekst o nieposłuszeństwie obywatelskim tak jakoś przypomniały mi się słowa jednego z Kiemliczów z sienkiewiczowskiego Potopu: "ojciec prać? prać!".
Sądzę,że nadszedł czas,aby wyprać całą POtuskokrację z ich draństw,kłamliwych resetów,kreowania nienawiści szczególnie do PISu i śp.prezydenta L.Kaczyńskiego,z ich obłudy,fałszywych obiecanek przedwyborczych i megalomańskiej jedynosłuszności. Proponuję zatem hasło wyborcze: WYPRAć PO TUSKU!!!